Uhundraný Ange Postecoglou neklamal. Austrálčan s gréckymi koreňmi, ktorý sa koučom Tottenhamu stal v lete 2023, sa na tlačovkách naťahuje s novinármi a chytá ich za slovíčka.
Tí gurážnejší už prišli na to, že stačí malá „udička“ a Postecoglou sa so zachmúrenou tvárou revanšuje a poučí druhú stranu.
„V druhej sezóne vždy vyhrávam trofeje,“ povedal 59-ročný Austrálčan ešte na jeseň.
Pohľad na jeho kariéru to však potvrdzuje. Po streďajšej noci v Bilbau zvlášť.
Takto bol úspešný v South Melbourne, v Brisbane Roar, z ktorej urobil „Barcelonu Oceánie“ so sériou 36 zápasov bez prehry.
S Austráliou sa prebojoval na MS 2014 a po 22 zápasoch a 250 000 nalietaných kilometroch aj na MS 2018, aby sa ešte pred šampionátom šokujúco stoličky reprezentačného trénera vzdal.
Úspešný bol aj v japonskej Jokohame, s ktorou v priateľskom zápase proti Manchesteru City šokoval Pepa Guardiolu a jeho hráčov 58-percentným držaním lopty.
Španiel mu vtedy zložil poklonu a svojský Ange Postecoglou sa usmieval.
Také veci ho vraj nevzrušujú… V Celticu získal päť trofejí, v druhom a treťom roku v glasgowskom klube.
S Tottenhamom mu tradícia trofeje v druhej sezóne vyšla zázračným spôsobom. Keď španielsky obranca Sergio Reguilon a anglický záložník James Maddison na trávniku oslavovali, v rukách mali plagát s už legendárnou vetou Austrálčana.
Viac ako tretie miesto
Súboj šestnásteho a sedemnásteho tímu tabuľky anglickej Premier League naozaj vyznieval ako súboj šestnásteho a sedemnásteho.
Úroveň zápasu bola po jeho skončení kritizovaná na mnohých fórach, zaznievali hlasy, že to bolo jedno z najslabších európskych finále za posledné roky.

Samozrejme, výprave Tottenhamu to už môže byť jedno. Na ikonickom štadióne San Mames dosiahol severolondýnsky klub jeden z najväčších úspechov svojej histórie. Vlastne zopakoval.
Pred 41 rokmi vyhral Tottenham Pohár UEFA, v stredu večer triumfoval v nástupníckej Európskej lige. Tottenhamu na to stačil jeden gól, ktorý dal v závere prvého polčasu vďaka svojmu dôrazu Brennan Johnson.
K zásadným momentom finále sa však zaradí i zákrok Mickyho van de Vena, ktorý akrobaticky vykopol loptu po hlavičke Höjlunda z bránkovej čiary.
Po finále redaktor TNT pripomenul koučovi Tottenhamu jeho výrok.
„Ľudia si to nesprávne vysvetľovali. Nebol som to ja, že by som sa chválil. Len som niečo vyhlásil a veril som tomu. Túto vec som mal v sebe viac ako čokoľvek iné… Viem, že naša ligová forma bola neprijateľná, ale tretie miesto by nezmenilo tento futbalový klub, kým zisk trofeje áno. To bola moja ambícia,“ povedal Ange Postecoglou. Paradoxne, jeho zotrvanie pri tíme je stále neisté.
„Som len tréner. Toto rozhodnutie nie je na mne,“ povedal pre TNT.
Katastrofálna situácia
Ruben Amorim je koučom Manchesteru United od novembra, keď bol odvolaný Holanďan Erik ten Hag.
Médiá mu pripomínajú, že má podiel na najhoršej sezóne klubu od roku 1974, keď sa United podarilo vypadnúť z vtedajšej First Division.
Portugalec prebral tím v zlej situácii a nemal doň veľa šancí zasahovať. S jeho érou je spojený akurát príchod Patricka Dorgua, ktorý sa navyše solídne zaradil.
Ibaže, čísla hovoria jasnou rečou. Amorim prebral United so štvorbodovou stratou na 5. miesto a miestenku v Lige majstrov a teraz má 27-bodovú stratu.
Bilbao malo byť únikovou adresou z katastrofálnej situácie, ale stal sa presný opak. Manchester United bude v budúcej sezóny bez účasti v európskych pohároch, čo bude mať veľký ekonomický dopad.
Odhady sa rôznia, točia sa však medzi 80 – 120 miliónmi libier.
„Pre klub ako je Manchester United, je ťažké nehrať Ligu majstrov. Ale musíme to skúsiť využiť aj z druhej strany. Budeme mať viac času na rozvoj tímu, rozvoj akadémie a na formovanie našej budúcnosti,“ citovali Amorima na oficiálnej webstránke klubu.